NOHA :: Nickel District Minor Schedule By Month
Header Ad Unit
October 2017
Group Date Date Time Visitor Score Home Venue
MID Oct 01
2:00P
Oct 01 2:00 PM Blind River Thunder0 0 - 0 Elliot Lake Wildcats0 Centennial
BAN Oct 02
8:00P
Oct 02 8:00 PM Sault Major Soo Jr Tornado4 4 - 1 Sault Major Root River Rangers1 Essar
MID Oct 04
8:15P
Oct 04 8:15 PM Nickel City Maj Bantam Jr. Sons1 1 - 4 Sudbury Wolves Min Midget4 Countryside (2)
BAN Oct 05
7:30P
Oct 05 7:30 PM Sault Major Sports Gold Rush2 2 - 3 Sault Major Root River Rangers3 Rankin
BAN Oct 05
8:30P
Oct 05 8:30 PM Copper Cliff Maj AA Redmen0 0 - 5 Nickel City Maj Bantam Jr. Sons5 T.M. Davies
MID Oct 05
8:30P
Oct 05 8:30 PM Elliot Lake Wildcats3 3 - 6 Copper Cliff Redmen6 McClelland
BAN Oct 09
8:30P
Oct 09 8:30 PM Sudbury Wolves Min AA4 4 - 4 Copper Cliff Redmen Bantam A4 McClelland
BAN Oct 10
7:30P
Oct 10 7:30 PM Sudbury Wolves Min Bantam A2 2 - 3 Nickel City Jr. Sons Min AA3 Ray Plourde
BAN Oct 10
8:00P
Oct 10 8:00 PM Manitoulin Panthers Bantam A2 2 - 8 Nickel City Storm Bantam A8 T.M. Davies
MID Oct 10
8:30P
Oct 10 8:30 PM Copper Cliff Redmen6 6 - 3 Blind River Thunder3 Blind River
ATO Oct 11
5:30P
Oct 11 5:30 PM Nickel City Jr. Sons Min. AA5 5 - 0 Copper Cliff Redmen Min. AA0 McClelland
PW Oct 11
7:00P
Oct 11 7:00 PM Nickel City Jr. Sons Maj AA2 2 - 1 Copper Cliff Maj PW AA Redmen1 McClelland
BAN Oct 11
7:00P
Oct 11 7:00 PM Nickel City North Stars Min A Nickel City Phantoms Min A T.M. Davies
BAN Oct 12
7:30P
Oct 12 7:30 PM Sault Major Sports Gold Rush4 4 - 3 Sault Major Soo Jr Tornado3 Rankin
BAN Oct 12
8:00P
Oct 12 8:00 PM Copper Cliff Redmen Bantam A Nickel City North Stars Min A Centennial
BAN Oct 12
8:00P
Oct 12 8:00 PM West Ferris Trappers Bantam A Sudbury Wolves Min Bantam A Countryside (1)
MID Oct 12
8:30P
Oct 12 8:30 PM Sudbury Wolves Min Midget1 1 - 5 Copper Cliff Redmen5 McClelland
NOV Oct 14
2:00P
Oct 14 2:00 PM Sudbury Select 7's Wolves2 2 - 6 Nickel City Bears6 Chelmsford
MID Oct 14
3:00P
Oct 14 3:00 PM Elliot Lake Wildcats0 0 - 2 Blind River Thunder2 Blind River
MID Oct 15
2:00P
Oct 15 2:00 PM Sudbury Wolves Min Midget3 3 - 1 Elliot Lake Wildcats1 Centennial
PW Oct 15
2:30P
Oct 15 2:30 PM West Ferris Trappers Maj AA4 4 - 3 Sudbury Lady Wolves AA3 Chelmsford
NOV Oct 15
4:00P
Oct 15 4:00 PM Sudbury Select 7's Wolves2 2 - 13 Sudbury Lady Wolves Atom B13 Sudbury Arena
ATO Oct 16
5:30P
Oct 16 5:30 PM Nickel City Stars Sudbury Lady Wolves A Sudbury Arena
PW Oct 16
5:30P
Oct 16 5:30 PM Nickel City Jr. Sons Atom AA Copper Cliff Maj Atom Redmen McClelland
NOV Oct 16
6:00P
Oct 16 6:00 PM Nickel City Devils7 7 - 2 Sudbury Select 7's Wolves2 Carmichael
PW Oct 16
6:30P
Oct 16 6:30 PM Sudbury Min PW AA Wolves2 2 - 0 Nickel City Jr. Sons Min AA0 Chelmsford
ATO Oct 16
7:00P
Oct 16 7:00 PM Nickel City Flyers Copper Cliff Redmen Maj. A McClelland
BAN Oct 16
8:30P
Oct 16 8:30 PM Nickel City Storm Bantam A Copper Cliff Redmen Bantam A McClelland
PW Oct 17
6:30P
Oct 17 6:30 PM Nickel City Jr. Sons Min AA4 4 - 0 Nickel City Outlaws0 T.M. Davies
PW Oct 17
7:00P
Oct 17 7:00 PM Manitoulin Panthers1 1 - 6 Nickel City Flyers6 Garson
BAN Oct 17
7:30P
Oct 17 7:30 PM Manitoulin Panthers Bantam A Nickel City Jr. Sons Min AA Ray Plourde
BAN Oct 17
8:00P
Oct 17 8:00 PM West Nipissing Sting Bantam A Nickel City Storm Bantam A T.M. Davies
NOV Oct 18
5:30P
Oct 18 5:30 PM Nickel City Bears Sudbury Lady Wolves Atom B Edgar Leclair
ATO Oct 18
6:45P
Oct 18 6:45 PM Nickel City Knights Sudbury Wolves Min. AA Countryside (2)
PW Oct 18
7:00P
Oct 18 7:00 PM Sudbury Lady Wolves AA Copper Cliff Maj PW AA Redmen McClelland
PW Oct 18
7:00P
Oct 18 7:00 PM Sudbury Wolves Maj A Sudbury Min PW AA Wolves Carmichael
BAN Oct 18
7:00P
Oct 18 7:00 PM Sudbury Wolves Min AA Nickel City Phantoms Min A T.M. Davies
MID Oct 18
8:15P
Oct 18 8:15 PM Copper Cliff Redmen Sudbury Wolves Min Midget Countryside (2)
BAN Oct 18
8:30P
Oct 18 8:30 PM Nickel City Maj Bantam Jr. Sons Copper Cliff Maj AA Redmen McClelland
BAN Oct 19
7:30P
Oct 19 7:30 PM Sault Major Soo Jr Tornado Sault Major Sports Gold Rush Rankin
BAN Oct 19
8:00P
Oct 19 8:00 PM Nickel City Jr. Sons Min AA Sudbury Wolves Min AA Carmichael
BAN Oct 19
8:00P
Oct 19 8:00 PM Manitoulin Panthers Bantam A Nickel City North Stars Min A Centennial
BAN Oct 19
8:00P
Oct 19 8:00 PM West Ferris Trappers Min AA Sudbury Wolves Min Bantam A Countryside (1)
MID Oct 19
8:30P
Oct 19 8:30 PM Blind River Thunder Copper Cliff Redmen McClelland
ATO Oct 20
5:30P
Oct 20 5:30 PM Copper Cliff Redmen Nov. AA Sudbury Wolves Nov. AA Toe Blake
PW Oct 20
6:30P
Oct 20 6:30 PM Sudbury Wolves Maj Atom AA Nickel City Jr. Sons Atom AA Edgar Leclair
PW Oct 20
8:00P
Oct 20 8:00 PM West Ferris Trappers Maj AA Nickel City Jr. Sons Maj AA Ray Plourde
PW Oct 20
8:00P
Oct 20 8:00 PM Copper Cliff Min PW A Redmen Nickel City Min PW Jets Edgar Leclair
ATO Oct 21
9:00A
Oct 21 9:00 AM Sudbury Wolves Nov. AA Nickel City Jr. Sons Nov. AA Centennial
BAN Oct 21
10:00A
Oct 21 10:00 AM Nickel City Phantoms Min A West Ferris Trappers Min AA Pete Palangio (1)
BAN Oct 21
12:30P
Oct 21 12:30 PM West Ferris Trappers Bantam A West Nipissing Sting Bantam A Sturgeon Falls
NOV Oct 21
2:00P
Oct 21 2:00 PM Manitoulin Panthers Nickel City Bears Chelmsford
BAN Oct 21
3:00P
Oct 21 3:00 PM Nickel City Phantoms Min A West Ferris Trappers Min AA West Ferris
PW Oct 21
4:00P
Oct 21 4:00 PM Sudbury Wolves Maj Atom AA Nickel City Min PW Canucks Garson
ATO Oct 21
5:00P
Oct 21 5:00 PM Nickel City Stars Nickel City Hawks Chelmsford
NOV Oct 21
5:30P
Oct 21 5:30 PM Sudbury Lady Wolves Atom B Nickel City Devils T.M. Davies
PW Oct 21
5:30P
Oct 21 5:30 PM Sault Major Min PW AA Sudbury Lady Wolves A Cambrian
ATO Oct 21
6:30P
Oct 21 6:30 PM Copper Cliff Redmen Maj. A Nickel City Knights T.M. Davies
MID Oct 21
7:00P
Oct 21 7:00 PM Copper Cliff Redmen Blind River Thunder Blind River
NOV Oct 22
10:30A
Oct 22 10:30 AM Sudbury Select 7's Wolves Nickel City Stars Centennial
PW Oct 22
10:30A
Oct 22 10:30 AM Copper Cliff Maj PW AA Redmen West Ferris Trappers Maj AA West Ferris
PW Oct 22
11:30A
Oct 22 11:30 AM Nickel City Flyers Nickel City Jr. Sons Min AA Centennial
BAN Oct 22
12:15P
Oct 22 12:15 PM Copper Cliff Redmen Bantam A West Ferris Trappers Bantam A Pete Palangio (2)
PW Oct 22
12:30P
Oct 22 12:30 PM Sault Major Min PW AA Elliot Lake Wildcats Centennial
NOV Oct 22
1:00P
Oct 22 1:00 PM Sudbury Lady Wolves Atom B Manitoulin Panthers NEMI Rec Centre
ATO Oct 22
1:00P
Oct 22 1:00 PM Nickel City Knights Nickel City Flyers Centennial
MID Oct 22
2:00P
Oct 22 2:00 PM Copper Cliff Redmen Elliot Lake Wildcats Centennial
ATO Oct 22
2:30P
Oct 22 2:30 PM Elliot Lake Wildcats Manitoulin Panthers NEMI Rec Centre
PW Oct 22
2:30P
Oct 22 2:30 PM Nickel City Jr. Sons Maj AA Sudbury Lady Wolves AA Chelmsford
PW Oct 22
2:45P
Oct 22 2:45 PM Copper Cliff Maj PW AA Redmen West Ferris Trappers Maj AA Pete Palangio (2)
PW Oct 22
4:00P
Oct 22 4:00 PM Nickel City Outlaws Manitoulin Panthers NEMI Rec Centre
BAN Oct 22
4:00P
Oct 22 4:00 PM Nickel City North Stars Min A West Ferris Trappers Bantam A Pete Palangio (1)
BAN Oct 22
5:30P
Oct 22 5:30 PM West Nipissing Sting Bantam A Manitoulin Panthers Bantam A NEMI Rec Centre
PW Oct 22
7:00P
Oct 22 7:00 PM Sudbury Lady Wolves A Sudbury Wolves Maj A Cambrian
ATO Oct 23
5:30P
Oct 23 5:30 PM Sudbury Wolves Min. A Sudbury Lady Wolves A Sudbury Arena
PW Oct 23
5:30P
Oct 23 5:30 PM Sudbury Wolves Maj Atom AA Copper Cliff Maj Atom Redmen McClelland
NOV Oct 23
6:00P
Oct 23 6:00 PM Nickel City Stars Sudbury Select 7's Wolves Carmichael
BAN Oct 23
7:30P
Oct 23 7:30 PM Sault Major Soo Jr Tornado Sault Major Sports Gold Rush Rankin
BAN Oct 23
8:30P
Oct 23 8:30 PM Nickel City Jr. Sons Min AA Copper Cliff Redmen Bantam A McClelland
PW Oct 24
6:30P
Oct 24 6:30 PM Nickel City Flyers Nickel City Outlaws T.M. Davies
BAN Oct 24
8:00P
Oct 24 8:00 PM Nickel City Jr. Sons Min AA Nickel City Storm Bantam A T.M. Davies
ATO Oct 25
6:45P
Oct 25 6:45 PM Copper Cliff Redmen Maj. A Sudbury Wolves Min. AA Countryside (2)
PW Oct 25
7:00P
Oct 25 7:00 PM Nickel City Jr. Sons Maj AA Copper Cliff Maj PW AA Redmen McClelland
PW Oct 25
7:00P
Oct 25 7:00 PM Nickel City Min PW Jets Nickel City Jr. Sons Atom AA Centennial
PW Oct 25
7:00P
Oct 25 7:00 PM Sudbury Lady Wolves A Sudbury Min PW AA Wolves Carmichael
BAN Oct 25
7:00P
Oct 25 7:00 PM West Ferris Trappers Bantam A Nickel City Phantoms Min A T.M. Davies
MID Oct 25
8:15P
Oct 25 8:15 PM Blind River Thunder Sudbury Wolves Min Midget Countryside (2)
PW Oct 26
7:00P
Oct 26 7:00 PM Nickel City Min PW Canucks Copper Cliff Min PW A Redmen McClelland
BAN Oct 26
7:30P
Oct 26 7:30 PM Sault Major Soo Jr Tornado Sault Major Root River Rangers Rankin
BAN Oct 26
8:30P
Oct 26 8:30 PM Copper Cliff Maj AA Redmen Nickel City Maj Bantam Jr. Sons T.M. Davies
MID Oct 26
8:30P
Oct 26 8:30 PM Elliot Lake Wildcats Copper Cliff Redmen McClelland
PW Oct 27
6:30P
Oct 27 6:30 PM Copper Cliff Min PW A Redmen Nickel City Jr. Sons Atom AA Edgar Leclair
ATO Oct 27
7:00P
Oct 27 7:00 PM Nickel City Hawks Sudbury Wolves Min. A Toe Blake
PW Oct 27
8:00P
Oct 27 8:00 PM Sudbury Lady Wolves AA Nickel City Jr. Sons Maj AA Ray Plourde
ATO Oct 28
12:30P
Oct 28 12:30 PM Sudbury Wolves Min. AA Nickel City Jr. Sons Min. AA Chelmsford
PW Oct 28
12:30P
Oct 28 12:30 PM Nickel City Jr. Sons Atom AA Sault Major Maj Atom AA John Rhodes (2)
BAN Oct 28
12:30P
Oct 28 12:30 PM Nickel City Maj Bantam Jr. Sons Sault Major Soo Jr Tornado John Rhodes (2)
MID Oct 28
2:00P
Oct 28 2:00 PM Sudbury Wolves Min Midget Blind River Thunder Blind River
ATO Oct 28
2:30P
Oct 28 2:30 PM Sudbury Wolves Min. A Nickel City Stars Garson
ATO Oct 28
2:30P
Oct 28 2:30 PM Nickel City Jr. Sons Nov. AA Copper Cliff Redmen Nov. AA McClelland
PW Oct 28
4:00P
Oct 28 4:00 PM Copper Cliff Maj Atom Redmen Nickel City Min PW Canucks Garson
NOV Oct 28
5:30P
Oct 28 5:30 PM Manitoulin Panthers Nickel City Devils T.M. Davies
PW Oct 28
5:30P
Oct 28 5:30 PM Nickel City Jr. Sons Atom AA Sault Major Maj Atom AA John Rhodes (2)
PW Oct 28
5:30P
Oct 28 5:30 PM Elliot Lake Wildcats Sudbury Lady Wolves A Cambrian
BAN Oct 28
5:30P
Oct 28 5:30 PM Nickel City Maj Bantam Jr. Sons Sault Major Soo Jr Tornado John Rhodes (2)
ATO Oct 28
6:30P
Oct 28 6:30 PM Elliot Lake Wildcats Nickel City Knights T.M. Davies
NOV Oct 29
10:30A
Oct 29 10:30 AM Nickel City Bears Nickel City Stars Centennial
ATO Oct 29
11:00A
Oct 29 11:00 AM Sudbury Wolves Min. AA Elliot Lake Wildcats Centennial
BAN Oct 29
11:00A
Oct 29 11:00 AM Nickel City Maj Bantam Jr. Sons Sault Major Sports Gold Rush John Rhodes (2)
PW Oct 29
12:30P
Oct 29 12:30 PM Nickel City Jr. Sons Atom AA Sault Major Maj Atom AA McMeeken
MID Oct 29
2:00P
Oct 29 2:00 PM Blind River Thunder Elliot Lake Wildcats Centennial
ATO Oct 29
2:30P
Oct 29 2:30 PM Copper Cliff Redmen Min. AA Manitoulin Panthers NEMI Rec Centre
PW Oct 29
2:30P
Oct 29 2:30 PM Copper Cliff Maj PW AA Redmen Sudbury Lady Wolves AA Chelmsford
NOV Oct 29
4:00P
Oct 29 4:00 PM Nickel City Devils Sudbury Lady Wolves Atom B Sudbury Arena
PW Oct 29
4:00P
Oct 29 4:00 PM Elliot Lake Wildcats Manitoulin Panthers NEMI Rec Centre
BAN Oct 29
5:30P
Oct 29 5:30 PM Sudbury Wolves Min AA Manitoulin Panthers Bantam A NEMI Rec Centre
PW Oct 30
5:30P
Oct 30 5:30 PM Nickel City Min PW Jets Copper Cliff Maj Atom Redmen McClelland
PW Oct 30
6:30P
Oct 30 6:30 PM Nickel City Flyers Nickel City Jr. Sons Min AA Chelmsford
BAN Oct 30
7:30P
Oct 30 7:30 PM Sault Major Sports Gold Rush Sault Major Root River Rangers Rankin
BAN Oct 30
8:30P
Oct 30 8:30 PM Sudbury Wolves Min Bantam A Copper Cliff Redmen Bantam A McClelland
BAN Oct 31
8:00P
Oct 31 8:00 PM West Ferris Trappers Min AA Nickel City Storm Bantam A T.M. Davies
This page is cached and updates about every 15 minutes. Last updated 11:52 PM.
Printed From TheOneDB.com Oct 17, 2017 11:52 PM